Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 99 999,00 zł

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Aktywne filtry

Kaski motocyklowe – sklep z kaskami motocyklowymi

Kask motocyklowy jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów stroju każdego motocyklisty. Oczywiście jego głównym zadaniem jest ochrona głowy, najbardziej podatnej na urazy części ciała. Z tego względu jazda w atestowanym kasku jest obowiązkowa. Przy wyborze kasków motocyklowych bierzemy jednak pod uwagę nie tylko poziom bezpieczeństwa, jaki nam zapewniają, ale także komfort, jaki będziemy odczuwać. Nie bez znaczenia jest także wygląd kasku. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasku na motocykl?

Najbezpieczniejsze kaski motocyklowe

Wybierając kask, największą uwagę należy zwrócić na poziom bezpieczeństwa, jaki nam zapewni. Jeśli jeździmy często, lubimy prędkość, nie oszczędzajmy na ochronie głowy. W takim przypadku najlepiej postawić na integralne kaski motocyklowe, które mają jednolitą skorupę, osłaniającą całą głowę. Taka konstrukcja sprawia, że w razie wypadku kask chroni całą naszą głowę, również szczękę, a ryzyko jego uszkodzenia jest mniejsze, niż w przypadku systemowych kasków motocyklowych. Te będą dobrym wyborem dla osób, które jeżdżą ostrożniej, unikają ryzykownych manewrów i dla których jazda w integralnym kasku jest niekomfortowa. Z kolei dla osób, które jeżdżą na chopperach czy skuterach, wystarczające są kaski motocyklowe otwarte, które nie osłaniają szczęki, ale zapewniają wysoki komfort w trakcie jazdy, a także szersze pole widzenia.

W naszej ofercie dostępne są także kaski off-road, które dzięki odchylonej części szczękowej zapewnia dobrą widoczność, co ma duże znaczenie w trakcie jazdy w terenie. Przewagą takich kasków motocyklowych jest doskonała wentylacja, która redukuje ryzyko zaparowania szybki, a także zwiększa komfortu jazdy.

Wygodne kaski motocyklowe – jak dobrać kask na motocykl?

Wybierając kask, należy kierować się również wygodą. Zbyt mocny ucisk głowy, zbyt luźny kask, niedopasowanie – to wszystko wpływa również na bezpieczeństwo. Dlatego przymierzając nowy kask, powinniśmy się upewnić, czy dobrze przylega on do głowy. Pamiętajmy, że z biegiem czasu wyściółka kasku nieco opadnie, dlatego nowy kask powinien perfekcyjnie leżeć, nie powodując jednak za dużego nacisku.

W naszym sklepie z kaskami motocyklowymi znajdziesz modele, które zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza, a właściwe wyprofilowanie skorupy daje gwarancje wygody i bezpieczeństwa. U nas kupisz bezpieczne i wygodne kaski między innymi takich marek, jak Bell, HJC, Airoh, czy Arai, które uznawane są najbezpieczniejsze kaski motocyklowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – wybierz kask na moto i zamów go online!